MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Wolontariat

W obecnej chwili w Schronisku od kwietnia 2012 r. działa wolontariat organizowany przez Żarskie Stowarzyszenie Aport. 

W ubiegłych latach w okresach wakacyjnych przychodziły do Nas nasze wolontariuszki po to by powyprowadzać nasze psiaki i się z nimi pobawić.

Wolontariusze przez cały rok zbierają się w Schronisku w piątki od godziny 16 oraz w soboty od godziny 10. W okresie zimowym ze względu na to, że szybciej robi się ciemno spotkania odbywają się tylko w soboty. Bardziej doświadczeni wolontariusze mogą przychodzić do Schroniska również w inne dni.

Jeśli jesteś zainteresowana/y wolontariatem zgłoś się do Pani Anny Walickiej, która jest opiekunem wolontariuszy lub przyjdź do Schroniska w momencie zbiórki wolontariatu.

 

Wolontariusze to ludzie, którzy kochają zwierzęta i chcą im pomóc. Dzięki ich pracy zwierzaki, które przebywają w naszym Żarskim Schronisku są socjalizowane, uczone posłuszeństwa i chodzenia na smyczy.  Poznają nasze psiaki z innej strony, dają im coś, czego będąc w Schronisku brakuje im najbardziej - miłość, gdyż pracownicy podczas swoich codziennych zadań nie są w stanie poświęcić psiakom tyle czasu, ile by potrzebowały. Poza tym wolontariusze w okresie letnim dbają o pielęgnację, kąpiąc, czesząc a nawet strzyżąc nasze kudłaczki.

W okresie zimowym dbają o to, by naszym pupilom wymieniać posłania , zabezpieczyć ich w odpowiedni sposób przed zimnem.  Przez cały rok tworzą opisy psiaków, nadają im imiona, pomagają  wieszać plakaty dotyczące organizowanych przez Nas akcji promujących adopcję psiaków.

 

Wolontariusze często podczas pobytu przejmują pałecz i oprowadzają odwiedzających i pomagają w wyborze odpowiedniego psiaka, gdyż jako osoby, które poświęcają psom wiele uwagi potrafią o każdym z nich coś opowiedzieć.

Na spacer wyprowadzane są takie psiaki, co do których nie ma żadnych przeciwwskazań. Nie można wyprowadzać psów, które w Schronisku są jako nowo przybyłe, gdyż pies taki przez pierwsze dni jest na obserwacji pracowników i weterynarza, którzy zwracają uwagę na to, czy pies nie jest agresywny lub chory.

 

 

Zachęcamy wszystkich do przyjścia, zobaczenia i przekonania się, jak wiele pozytywnej energii może dać pomaganie naszym braciom mniejszym, którzy tak wiele w swoim życiu przeszli.