MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Regulamin ogłoszeń

Dział ten służy dodawaniu Państwa ogłoszeń, jeśli zgubiliście, znaleźliście albo też chcielibyście przyjąć pod swój dach konkretnego zwierzaka - ten dział jest własnie odpowiedni !!

Wszystkie ogłoszenia zanim się ukażą, w razie konieczności, są moderowane. Zakazuje się umieszczania na nich obraźliwych treści.

Ogłoszenie będzie aktywne nie krócej niż przez 14 dni od momentu jego ukazania się.

 

Kilka porad, co zrobić, gdy :


Gdy zgubiłeś psa lub kota – skontaktuj się jak najszybciej ze schroniskiem, najlepiej zostawić w nim swój numer telefonu oraz podać miejsce zamieszkania. Można przesłać zdjęcie zagubionego zwierzaka, umieścić ogłoszenie na naszej stronie internetowej lub na tablicy ogłoszeń w schronisku, a także na naszym profilu na Facebooku. Pamiętaj, że zwierzę nie koniecznie od razu musi trafić do schroniska, może błąkać się po okolicy, może zostać przygarnięte przez kogoś innego. Wykonaj ulotki, rozwieś po okolicy, zadzwoń do lecznicy dla zwierząt – zapytaj czy ktoś nie przywiózł rannego zwierzaka. Można również dać ogłoszenie do lokalnej telewizji/gazety.

Aby tego uniknąć – PAMIĘTAJ O OZNAKOWANIU PSA !!! - nasza żarska Straż Miejska oraz pracownicy Schroniska, w pierwszej kolejności sprawdzają, czy pies jest oznakowany, jeśli tak, pozwala to uniknąć psiakowi dodatkowego stresu związengo z przewiezieniem do Schroniska!!

W mieście Żary chipowanie w lecznicach weterynaryjnych odbywa się ZA DARMO!!


Gdy znalazłeś psa lub kota – zastanów się, jak Ty możesz mu pomóc. Jeśli jesteś chętny przetrzymać zwierzę u siebie do czasu, aż odnajdzie się jego właściciel, koniecznie zadzwoń do schroniska, by pozostawić informację o zwierzeciu i miejscu jego pobytu. Jeśli zwierzę ma przypiętą obrożę, sprawdź czy nie została tam przypięta adresówka, sprawdź również czy pies nie posiada w uchu tatuażu. W najbliższej lecznicy, na Straży Miejskiej lub w Schronisku poproś, by sprawdzili, czy pies nie posiada chipa. Możesz zrobić zdjęcie i umieścić ogłoszenie na naszej stronie internetowej, profilu na Facebooku lub tablicy ogłoszeń w Schronisku. Wydrukuj kilka ogłoszeń i rozwieś po okolicy.

  Pamiętaj – NIE KAŻDY ZWIERZAK JEST PORZUCONY, właściciel może go szukać!!