MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Psy Do adopcji

Mac Gyver - 289/G

Ogłoszenie z dnia: 2019-01-23

Numer ogłoszenia: 1639/2019

Telefon kontaktowy: 68 444 71 47


     Nr Ewidencyjny: 289/G
     Nr Chip: 616093200273812
     Płeć: pies
     Kastracja/sterylizacja: tak
     Szczepienia: aktualne
     Data urodzenia: ok. 2015r.
     w Schronisku jest od: 1.01.2021r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MacGyver to nieduży, drobniutki, około 6-letni piesek. Jest zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany.

Niestety, MacGyver nie jest psem dla każdego. Jest baaaardzo nieufny, potrzebuje dużo czasu, żeby się do kogoś przekonać. Nie próbuje gryźć, po prostu ucieka - chociaż przez kraty groźnie obszczekuje.
Ale jak już kogoś polubi, okazuje się przesympatycznym psiakiem <3 bardzo kontaktowym i przyjaznym, najbardziej ze wszystkiego uwielbiający się przytulić do człowieka i być przy tym delikatnie głaskanym.
Do tej pory, niestety również dwór, otoczenie napawa go przerażeniem. Ze swojego kojca wychodzi tylko z osobami, którym ufa, a i tak niezbyt sobie jeszcze radzi poza kojcem. Przeraża go hałas, gwałtowne ruchy, mocniejsze pociągnięcia smyczy (kiedy np o coś zahaczy)... Najczęściej się wtedy chowa - w krzakach, pod ławką, lub kieruje z powrotem do swojego kojca.
Poza kojcem, w otaczających go ludziach szuka oparcia, chowa się za nogami, próbuje wdrapać na kolana, prosi o wzięcie na ręce, wtula się. Jest tak zdesperowany, że w tym momencie nie jest dla niego już nawet ważne, czy jest to znana osoba czy obca...
Ponadto, jak jego imię wskazuje, MacGyver jest uciekinierem. Swego czasu było o nim głośno w okolicy, kiedy to uciekł żagańskiej Straży Miejskiej z auta, jak już udało się go złapać i trafił do schroniska, niemal natychmiast okazało się, że bez problemu wspina się po 2-metrowym ogrodzeniu.
Dlatego w nowym domu absolutnie nie mógłby być pozostawiany "luzem" na ogrodzie, działce itp.
Szukamy dla niego ciepłego, kochającego, spokojnego domu - bez dzieci i innych psów. Jest mało energiczny, może mieszkać w bloku. Idealne byłoby dla niego towarzystwo jakiejś spokojnej, starszej osoby, u której mógłby spać na kolanach np podczas oglądania telewizji.


Więcej zdjęć i/lub informacji o psach znajdziecie Państwo na naszym profiu na Facebooku (zachęcamy do polubienia i obserwowania strony!). Link do albumu Mac Gyver'a:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=MiejskieSchroniskoDlaBezdomnychZwierzatWZarach&set=a.5177835348898777

powrót