MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Psy Do adopcji

Apollo - 2111

Ogłoszenie z dnia: 2020-12-14

Numer ogłoszenia: 1623/2020

Telefon kontaktowy: 68 444 71 47


     Nr Ewidencyjny: 2111
     Nr Chip: 932001000684356
     Płeć: pies
     Kastracja/sterylizacja: tak
     Szczepienia: aktualne
     Data urodzenia: ok. 2016r.
     w Schronisku jest od: 8.04.2021r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apollo - piesek wyrzucony z auta pod schroniskiem - szuka nowego domku!
Jest bardzo dużym, cudownym, około 5 letnim psiakiem. W schronisku przebywa od 8 kwietnia 2021r.

Uwielbia ludzi i wszelkiego rodzaju pieszczoty, jest ufny, kontaktowy i wpatrzony w człowieka jak w obrazek, ale potrafi się wystraszyć, np gwałtownego ruchu czy podniesionego głosu. Boi się także smyczy i wszelkich innych podobnych kształtem przedmiotów (jednak na smyczy potrafi chodzić, troszkę tylko ciągnie). Podejrzewamy, że mógł być bity... Jednak nigdy nie reaguje agresją. Jest bardzo łagodny. Jak się czegoś wystraszy, kuli na ziemi przez kilka sekund lub wycofuje, a potem powraca do porządku dziennego i znów jest tym radosnym, wesołym psiakiem, co zwykle.

A Apollo ma powody do radości cały czas - szczególnie, gdy jest w pobliżu człowieka. Wesoło bryka, zachęca do zabawy, przynosi zabawki, i chociaż jest zakochany w piłkach, szczególnie piszczących (potrafi bawić się sam godzinami - memłać je, podrzucać, a potem łapać - wygląda przy tym uroczo) to bawić się chce tak naprawdę wszystkim co opiekun mu przyniesie.

Ogólnie akceptuje inne psy, ale podchodzi do nich niepewnie, z rezerwą. Kiedy inny pies nie jest nastawiony przyjaźnie - Apollo nie pozostaje dłużny. Z jakimś mniejszym, "wyluzowanym", młodym psiakiem, a już najlepiej suczką, na pewno bez problemu mógłby tworzyć w nowym domu zgrany duet.

Jest średnio energicznym psiakiem. Uwielbia bawić się, łapać i gonić piłki i jest przy tym bardzo szybki, skoczny i zwinny, ale poza tym raczej zachowuje się spokojnie i grzecznie.
Jednak najlepiej odnalazłby się w domu z ogrodem. Najlepiej czuje się na zewnątrz, na większej przestrzeni i nie ograniczonym przez ściany budynku widokiem na okolicę.
Szukamy domu bez bardzo małych dzieci. Apollo jest dużym i silnym psem, dodatkowo, kiedy wchodzi w "tryb zabawy", bardzo nieuważnym i niedelikatnym - mógłby przez przypadek zrobić małemu dziecku krzywdę.
Jest zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany.


Więcej zdjęć i/lub informacji o psach znajdziecie Państwo na naszym profiu na Facebooku (zachęcamy do polubienia i obserwowania strony!). Link do albumu Apolla:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=MiejskieSchroniskoDlaBezdomnychZwierzatWZarach&set=a.4669382506410733

powrót