MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Psy Do adopcji

Mario - 294/G

Ogłoszenie z dnia: 2019-01-28

Numer ogłoszenia: 1592/2019

Telefon kontaktowy: 68 444 71 47


     Nr Ewidencyjny: 294/G
     Nr Chip: 616093200264506
     Płeć: pies
     Kastracja/sterylizacja: tak
     Szczepienia: aktualne
     Data urodzenia: 2020r.
     w Schronisku jest od: 22.02.2021r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mario to przecudnej urody, około 2-letni piesek. Do schroniska trafił ponad rok temu.
Przez ten czas niestety nie potrafił zaufać otaczającym go ludziom. I choć poznaje osoby, które zna, bardzo się na ich widok cieszy, radośnie bryka i zachęca do zabawy, nadal jest psiakiem bardzo lękliwym, który choć pragnie kontaktu z człowiekiem, niesamowicie się go boi.

Jakiś czas temu dał się jednak przekonać do pierwszych od wielu miesięcy spacerów. Aktualnie wychodzi bardzo chętnie, nie trzeba go zachęcać do zrobienia kolejnych kroków w przód, nie potrzebuje towarzystwa swoich psich współlokatorek, które przedtem było niezbędne do tego, żeby Mario szedł naprzód.
Czasem się tylko w trakcie spaceru buntuje - kładzie na ziemi i nie chce iść dalej. Ale wystarczy chwilę zaczekać, zachęcić go, i Mario jest gotów by kontynuować spacer.

W stosunku do ludzi jest niesamowicie łagodny. Bez problemu pozwala na wszystko, jest bardzo cierpliwy i ani myśli okazać jakąkolwiek agresję. Ale bliski kontakt z człowiekiem nadal go przeraża. Mario nie czerpie przyjemności z głaskania, dotyk bardzo go stresuje.
Na pewno w domu się to jednak zmieni. Mario widać, że mieszkał z ludźmi, wychodził na spacery na smyczy, bo smycz zna i potrafi chodzić do niej przypięty, nie ciągnie. Na pewno będzie potrzebował wieeele czasu i cierpliwości, by zaufać człowiekowi, ale na pewno w końcu okaże się psiakiem spragnionym pieszczot i uwagi...

Mario aktualnie dzieli swój wybieg z dwoma suczkami. Dogaduje się z nimi świetnie, uwielbia je, każdego dnia, całymi godzinami się razem bawią. To ich towarzystwo sprawiło, że Mario się przełamał i w końcu wyszedł na spacer.
Natomiast może nie dogadać się z samcami.

Wielkościowo jest większym średniakiem. Szuka domu najlepiej z ogrodem. Jest średnio energiczny. Nie nadaje się do domu z młodszymi dziećmi - przez wzgląd na jego lękliwą naturę. Potrzebuje ciszy, spokoju i przestrzeni.
Potrzebuje doświadczonych, odpowiedzialnych, cierpliwych opiekunów, przygotowanych na pracę z psem.
Jest zaszczepiony, zaczipowany, wykastrowany.


Więcej zdjęć i/lub informacji o psach znajdziecie Państwo na naszym profiu na Facebooku (zachęcamy do polubienia i obserwowania strony!). Link do albumu Mario:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=MiejskieSchroniskoDlaBezdomnychZwierzatWZarach&set=a.4457236940958625

powrót