MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Psy Do adopcji

Diego - 285/G

Ogłoszenie z dnia: 2019-01-19

Numer ogłoszenia: 1561/2019

Telefon kontaktowy: 68 444 71 47


     Nr Ewidencyjny: 285/G
     Nr Chip: 616093200275145
     Płeć: pies
     Kastracja/sterylizacja: tak
     Szczepienia: aktualne
     Data urodzenia: ok. 2014r.
     w Schronisku jest od: 30.10.2020r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diego jest dużym, przepięknym psem przywiezionym do schroniska w październiku 2020r. z Żagania. Urodził się około 2014 roku. Jest zaszczepiony, zachipowany, odrobaczony i wykastrowany.

W stosunku do ludzi jest bardzo przyjazny i na ogół łagodny ( w szczególności do osób, które zna, ale również i do obcych szybko się przekonuje), ale jest też psem dość nieprzewidywalnym, takim, przy którym trzeba być czujnym, obserwować jego reakcje i odpowiednio na nie reagować. Diego nie jest najłatwiejszym psiakiem, ale absolutnie nie jest też psem, którego należy skreślać, dla osób nie mających dużego pojęcia na temat pracy z psami.

Diego jest po prostu psiakiem dość charakternym, wystarczy wiedzieć, że nie jest to piesek do przytulania, który pozwoli wszystko ze sobą zrobić, a życie z nim obok, nie powinno być skomplikowane 🙂 Ludzi uwielbia, zna podstawowe komendy i bardzo ładnie je wykonuje, pieszczoty też uwielbia, ale raczej na jego zasadach - delikatne gładzenie po głowie czy grzbiecie jest przez niego ubóstwiane, ale inne czynności, za którymi ogólnie wszystkie psy nie przepadają (podnoszenie, przytrzymywanie "na siłę", chwytanie za łapy czy ogon, itp), są dla Diego raczej nie do zaakceptowania. Oczywiście do tej pory nikogo nie ugryzł i nie jest powiedziane, że w ogóle by to komukolwiek zrobił - ale nikt tego nie zamierza sprawdzać 😉 osoby mające z Diego kontakt na co dzień, to osoby mające doświadczenie z wieloma psami, również agresywnymi, które potrafią rozpoznać zamiary psa nawet po samym jego spojrzeniu, wzroku. A Diego w nieodpowiadających mu sytuacjach, takich spojrzeń nie szczędzi 😉

Jest bardzo energiczny i wesoły, uwielbia bieganie i zabawy i w równie żywiołowy sposób wita się z ukochanymi ludźmi - przebiega to w bardzo niedelikatny sposób, Diego "z rozbiegu" skacze łapami na plecy człowieka, drapiąc pazurami. A jest naprawdę dużym, silnym psem i nie jest to zbyt przyjemne.

Absolutnie nie toleruje innych zwierząt. Na sam ich widok "wpada w szał", przestaje reagować na cokolwiek, w takiej chwili nawet ciężko jest do niego podejść, w obawie, że z wściekłości na innego psa, nieświadomie złapie zębami człowieka.

Diego nie nadaje się do dzieci, ani osób starszych. Nie nadaje się też na pierwszego psa, ani oczywiście do innych zwierząt. Nie nadaje się do mieszkania w bloku, a nawet mieszkając w domu z ogrodem, Diego najlepiej czułby się na stałe mieszkając na zewnątrz niż wewnątrz.


Więcej zdjęć i/lub informacji o psach znajdziecie Państwo na naszym profiu na Facebooku (zachęcamy do polubienia i obserwowania strony!). Link do albumu Diego:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=MiejskieSchroniskoDlaBezdomnychZwierzatWZarach&set=a.4296270673721920

powrót