MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Psy Do adopcji

Radzio - 2017

Ogłoszenie z dnia: 2020-09-29

Numer ogłoszenia: 1539/2020

Telefon kontaktowy: 68 444 71 47


     Nr Ewidencyjny: 2017
     Nr Chip: 616093200275219
     Płeć: pies
     Kastracja/sterylizacja: tak
     Szczepienia: aktualne
     Data urodzenia: 2016r.
     w Schronisku jest od: 23.08.2020r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radzio to średniej wielkości, wykastrowany piesek. Niestety, jest bardzo wycofanym, nieufnym psiakiem. Wymaga poświęcenia dużo czasu na pracę z nim, nad odbudowywaniem jego zaufania do ludzi. 

Jest bardzo łagodny, nie gryzie, przed ludźmi broni się jedynie ucieczką... Boi się w zasadzie wszystkich ludzi, ale przy znanych osobach jest o wiele bardziej chętny do kontaktu, merda ogonkiem, przychodzi na zawołanie. Na widok obcej osoby - natychmiast chowa się w budzie.

Akceptuje raczej wszystkie pieski (chociaż przez ogrodzenie groźnie je obszczekuje) - obecnie dzieli swój wybieg z dwoma innymi psiakami i dogadują się idealnie - bawią się razem, śpią razem w poszczególnych budach. Radzio zawsze chowa się za koleżankami z wybiegu i chodzi za nimi krok w krok... widać, że szuka w nich oparcia.

Niestety najprawdopodobniej nie potrafi chodzić na smyczy. Nie jesteśmy w stanie na obecną chwilę stwierdzić tego z pewnością, bo być może to po prostu kwestia tego, w jakim Radzio jest stanie. Wyniesiony (bo sam wyjść nie chce) ze swojego wybiegu, od razu traci tą resztkę pewności siebie, jest tak przerażony otaczającym go hałasem i otoczeniem, że odmawia poruszania się i po prostu siedzi tam, gdzie się go postawiło. Najlepiej odnajdzie się więc raczej w domu z ogrodem, gdzie na spokojnie będzie mógł ćwiczyć chodzenie na smyczy. Mieszkanie w bloku wymaga wychodzenia na systematyczne spacery na smyczy - a w przypadku Radzia jest to na obecną chwilę niemożliwe. A do czasu, kiedy nie nauczy się normalnie chodzić na smyczy, przecież gdzieś załatwiać swoje potrzeby musi - do tego celu idealnie nada się przydomowe, ogrodzone podwórko. 

Oczywiście nie nadaje się do małych dzieci. Krzywdy im pewnie nie zrobi, ale biegające wkoło, rozkrzyczane maluchy to nie jest odpowiednie otoczenie dla tak wycofanego psa. Radzio potrzebuje spokoju i ciszy, by jak najszybciej przyzwyczaić się do nowej sytuacji, a małe dzieci na pewno takiego otoczenia nie zapewniają :)

Jest zaszczepiony, zachipowany, odrobaczony i wykastrowany.


Więcej zdjęć i/lub informacji o psach znajdziecie Państwo na naszym profiu na Facebooku (zachęcamy do polubienia i obserwowania strony!). Link do albumu Radzia:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=MiejskieSchroniskoDlaBezdomnychZwierzatWZarach&set=a.3941146225901035

powrót