MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Psy Do adopcji

Puszek - 1985

Ogłoszenie z dnia: 2020-09-12

Numer ogłoszenia: 1484/2020

Telefon kontaktowy: 68 444 71 47


     Nr ewidencyjny: 1985
     Nr chip968000010456269
     Płeć: pies 
     Kastracja/sterylizacja: tak
     Szczepienia: aktualne
     Data urodzenia17.02.2013r.
     W Schronisku od11.05.2020r.

 

 

 

 

 

 

Puszek został oddany do schroniska 11 maja 2020r. z powodu agresji.
Właściciele przygarnęli go z ulicy już jako dorosłego, kilkuletniego psa z wszczepionym (niezarejestrowanym) niemieckim chipem - także można podejrzewać, skąd może pochodzić... Zachowania agresywne podobno wykazywał od samego początku, ale właściciele znosili to (ale niestety nad tym nie pracowali, ani nie radzili się specjalisty), dopóki nie zostało pogryzione malutkie dziecko, tak, że trafiło do szpitala, a pies po raz kolejny został poddany obserwacji przez weterynarza w kierunku wścieklizny...
Widać było, że Puszek się tych ludzi nie boi, jest do nich przywiązany i przyjaźnie nastawiony, ale ponoć potrafił zaatakować ich bez ostrzeżenia w domu w najróżniejszych sytuacjach, nawet, gdy po prostu przechodzili obok.
W schronisku psiak również bardzo przyjaźnie traktuje osoby, które zna i którym ufa. Jeżeli już kogoś polubi, jak dotąd nie zdarzyło mu się ani zaatakować, ani w jakikolwiek sposób dać odczuć, że może być niebezpieczny. Z takimi osobami bardzo żywo się wita, wręcz nie posiada się z radości - skacze, pcha się na kolana, liże po twarzy. Chętnie wychodzi na spacery i bawi się zabawkami. Obcych osób za to się boi, z daleka groźnie obszczekuje, ale gdy widzi, że nieznana osoba zmierza w jego kierunku, woli schować się w budzie, aniżeli próbować gryźć.
Puszek urodził się około 2013 roku, jest niedużym psiakiem. Jest już po kastracji, szczepieniach i odrobaczeniu, i rozgląda się za nowym domem i nowymi opiekunami, którzy zrozumieją, że pies może mieć trudną przeszłość, że musi nabrać zaufania i że nad jego zachowaniem trzeba pracować. Ludzi, którzy będą chcieli taką pracę podjąć i będą wiedzieć jak. Cierpliwych i doświadczonych.
Oczywiście Puszek nie nadaje się do zamieszkania w domu, w którym są dzieci. Nie toleruje innych zwierząt. Może mieszkać zarówno w domu z ogrodem jak i w bloku.


Więcej zdjęć i/lub informacji o psach znajdziecie Państwo na naszym profiu na Facebooku (zachęcamy do polubienia i obserwowania strony!). Link do albumu Puszka:

https://www.facebook.com/MiejskieSchroniskoDlaBezdomnychZwierzatWZarach/media_set/?set=a.3707822449233415

powrót