MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Psy Do adopcji

Lulu - 1973

Ogłoszenie z dnia: 2019-09-07

Numer ogłoszenia: 1471/2019

Telefon kontaktowy: 68 444 71 47


     Nr Ewidencyjny: 1973
     Nr Chip616093200528708
     Płeć: suka
     Kastracja/sterylizacja: tak
     Szczepienia: aktualne
     Data urodzenia2018r.
     w Schronisku jest od15.04.2020r.

 

 

 

 

 

 

Lulu to prześliczna, średniej wielkości, drobna sunia. Do schroniska została przywieziona w połowie marca 2020r, natomiast urodziła się około 2018 roku.

Trafiła do nas jako pies dziki i taka już została :( okropnie boi się ludzi, za wszelką cenę unika kontaktu. Zwabiona na dobre jedzonko, daje się dotykać dosłownie tylko jednej osobie - Pani, która od tygodni przyjeżdża do schroniska specjalnie do Lulu, posiedzieć na jej wybiegu i próbować przekonać Lulu do kontaktu (za co oczywiście jesteśmy bardzo wdzięczni, jest to dla nas nieoceniona pomoc - wiemy, że na pewno to Pani czyta, z całego serca dziękujemy <3 )

Oczywiście, o jakichkolwiek spacerach nie ma nawet mowy. Lulu z własnej woli nie wyjdzie poza swój wybieg, nie potrafi też chodzić na smyczy.

Sunia za to uwielbia inne psy. Jest bardzo uległa, zupełnie bezkonfliktowa w stosunku do innych psów. Widać, że dzięki nim czuje się dużo pewniej. Dlatego też swój wybieg, od dłuższego czasu, dzieli z dwoma innymi psiakami.

Na początku, kiedy jeszcze mieszkała sama, wyglądała jak kupka nieszczęścia - smutna, przerażona, skulona w rogu boksu. Teraz, po dołączeniu do innych psów, przynajmniej normalnie funkcjonuje, stała się odważniejsza. Już nie trzęsie się ze strachu, jest w pierwszej kolejności do obszczekiwania ludzi, oczywiście z bezpiecznej odległości... A kiedy na terenie schroniska jest spokój, żadne obce osoby nie chodzą pomiędzy kojcami, i Lulu myśli, że nikt jej nie obserwuje - urzęduje ze swoją współlokatorką w szalonych, wspólnych zabawach, np w rozszarpywanie posłania ;)

Szukamy dla Lulu chętnego do pracy z psem, bardzo doświadczonego właściciela, zawziętego i wyrozumiałego, gotowego na podjęcie się wyzwania, jakim jest budowanie zaufania psa do ludzi praktycznie od zera. Lulu potrzebuje ogromu takiej pracy, osoby, która nie podda się po pierwszych niepowodzeniach.

Oczywiście mieszkanie w bloku odpada - Lulu, przynajmniej na początku, nie będzie wychodzić na spacery, a gdzieś załatwiać swoje fizjologiczne potrzeby musi - do tego idealnie na początek nada się przydomowe podwórko. Bardzo wskazana jest też obecność innego psa, na pewno ułatwi to pracę z nią.

Jest odrobaczona, zaszczepiona, zachipowana i wysterylizowana.


Więcej zdjęć i/lub informacji o psach znajdziecie Państwo na naszym profiu na Facebooku (zachęcamy do polubienia i obserwowania strony!). Link do albumu Lulu:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=MiejskieSchroniskoDlaBezdomnychZwierzatWZarach&set=a.3936550266360631

 

powrót