MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Psy Do adopcji

Borek - 1913

Ogłoszenie z dnia: 2019-08-22

Numer ogłoszenia: 1410/2019

Telefon kontaktowy: 68 444 71 47


     Nr ewidencyjny: 1913
     Nr Chip: 616093200267066
     Płećpies
     Kastracja/sterylizacjatak
     Szczepieniaaktualne
     Data urodzenia: 14.11.2012r.
     w Schronisku jest od16.12.2019r.

 

 

 

 

 

 

Borek jest średniej wielkości, bardzo nieśmiałym i wycofanym w stosunku do obcych osób, ale bardzo kochanym dla tych, którym ufa. Pilnie szuka nowego domu!
Trafił do schroniska w połowie grudnia 2019r., natomiast urodził się w 2012 roku. Został wraz ze swoim bratem - Norkiem (który niestety przekroczył już bramę Tęczowego Mostu :( ) oddany do schroniska przez właściciela, ponieważ właściciel miał problemy ze zdrowiem i zaplanowany w związku z tym wyjazd, podczas którego nie miałby się kto zajmować psiakami.
 
Borek niestety jest pieskiem lękliwym, boi się przede wszystkim ludzi, ale też ogólnie przeraża go całe jego otoczenie, schroniskowa rzeczywistość - zgiełk, szczekające wkoło inne psy, niezbyt przyjemne warunki dla psiaka, który całe życie mieszkał w domu - pusty, chłodny, nie za duży boks i prawie ciągła samotność w nim...
Nieprędko i niełatwo przychodzi mu zaufanie danej osobie, ale kiedy już to nastąpi, okazuje się przemiłym psiaczkiem, uwielbiającym pieszczoty. Borek na widok znanej, lubianej osoby bardzo się rozwesela, skacze lub wywala na plecy, by głaskać go po brzuszku, pcha się na kolana.
Obcą osobę, która "na siłę" będzie próbować go głaskać, czy podejmować z nim jakiś inny kontakt, na który on nie będzie gotowy, Borek może nawet ugryźć. Raczej stara się tego nie robić, najpierw wysyła sygnały ostrzegawcze, takie jak np warczenie, ale zmuszony na pewno się nie zawaha.
 
Nie nadaje się więc do domu, w którym są dzieci, a szczególnie te młodsze. Najlepszym domem byłby dla niego dom u osoby doświadczonej z pracą z lękliwymi psami, mającej pojęcie jak należy z takim psem postępować. I przede wszystkim gotowej zmierzyć się z tym wyzwaniem.
 
W stosunku do innych psów jest raczej obojętny, toleruje chyba wszystkie, ale najlepiej czuje się w towarzystwie spokojnych, ułożonych, a już najlepiej nie zwracających na niego uwagi psów.
 
Jest zaszczepiony, zachipowany, odrobaczony, wykastrowany i pilnie poszukuje nowego domu!

Więcej zdjęć i/lub informacji o psach znajdziecie Państwo na naszym profiu na Facebooku (zachęcamy do polubienia i obserwowania strony!). Link do albumu Borka:

https://www.facebook.com/pg/MiejskieSchroniskoDlaBezdomnychZwierzatWZarach/photos/?tab=album&album_id=3318139698201694

powrót