MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Aktualności

FANTA - nowa suczka w schronisku (30.04) - adoptowana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kochani, mamy cudowne wieści! 😁
FANTA ZŁAPANA I BEZPIECZNA W SCHRONISKU!!! ❤️❤️
Ponad rok temu Fanta zwiała z domu adopcyjnego, była poszukiwana przez wieeele osób, ale jakby zapadła się pod ziemię. Później zaczęto ją widywać, ludzie którzy wiedzieli co to za pies i ci, którzy nie wiedzieli... próbowali ją łapać.
Nawet nie jesteśmy w stanie zliczyć, ile razy sami jeździliśmy na jej poszukiwania, na każde wezwanie mieszkańców, że aktualnie jest w danym miejscu, czym prędzej wsiadaliśmy w samochód i pędziliśmy próbować ją złapać, pracownicy po pracy niejednokrotnie poświęcali swój wolny czas i jeździli po Fantę, próbując zwabić ją po dobroci bądź złapać na rozmaite sposoby. Często z wolontariuszami. Niestety bezskutecznie... Sunia jest bardzo płochliwa i cwana, wiedziała jak nie dać się złapać, a później, po tak wielu próbach pochwycenia jej, na długi czas zmieniła miejsce i nie widywano jej tak często, jak wcześniej, co już całkowicie obniżało szanse na schwytanie suni.
Ale znalazła się cudowna osoba, miłośniczka zwierząt - Pani Małgosia  która za cel obrała sobie złapanie Fanty. Znalazła miejsce, gdzie suczka systematycznie przebywa, dzień w dzień przyjeżdżała tam do niej, dokarmiała, oswajała. Dzięki jej cierpliwości, suczka małymi kroczkami nabierała zaufania, aż w końcu... Fantę udało się złapać!! 😀
Jest już bezpieczna w schronisku, jest spokojna, ale przestraszona, jednak tak jak dawniej, daje się normalnie dotykać, głaskać. Nie zapomniała także, jak się chodzi na smyczy.
Przyjechała strasznie zakleszczona i zakołtuniona, ale widać, że nie narzekała na brak pokarmu 😅
W jej dokarmianie zaangażowało się pół osiedla, za co niezmiernie dziękujemy, jak również za udostępnianie jej schronienia. Dziękujemy też wszystkim tym, którzy próbowali pomóc w łapaniu - mieszkańcom, wolontariuszom. Dziękujemy za dostarczanie nam informacji o miejscach jej pobytu.
Ale przede wszystkim, z całego serca, w imieniu wszystkich zainteresowanych, a nade wszystko w imieniu pracowników i wolontariuszy, dziękujemy Pani Małgorzacie. Za dobre serce, upór, cierpliwość, za miłą i sprawną współpracę. Dzięki Pani Fanta jest bezpieczna, ma opiekę, dach nad głową i już nic jej nie grozi ❤️🥰🥰

powrót