MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Aktualności

Zapraszamy na film!

Kochani ! Mało kto z Was wie, że w drugiej połowie grudnia minęło 10 lat działalności naszego schroniska!! Żarskie schronisko powstało dzięki uporowi kierownika ( w latach 2007-2012 )schroniska Pana Kazimierza Bara, przez kilka lat będąc radnym zabiegał o dotację na ten cel. W końcu się udało!! 
W styczniu 2008 pierwsze psy zostały wydane do adopcji !! Przez ten czas przez schronisko „przewinęło się” ponad 1700 psów !! 
Początkowo w grudniu 2007 r do użytku zostały oddane dwa pawilony do których zostały przywiezione psy przebywające na ul Brata Alberta, gdzie w tamtym czasie były umieszczane nasze bezdomne bidulki. Po kilku miesiącach dokończono i oddano do użytku pozostałe dwa pawilony. 
W kolejnych latach schronisko powiększało się o dostawiane kojce, najpierw pięć które były przeznaczone na psy agresywne i na psy nowo przybyłe. Następnie dostawiono 10 kojców, które miały być docelowo przeznaczone na hotel, później kolejne 10 i na końcu jeszcze 4 miedzy pawilonami 😊 wiadomo życie weryfikuje wszystko, w chwili obecnej psy nowoprzybyłe zajmują pierwszy pawilon, psów agresywnych nie posiadamy 😁 psy hotelowe umieszczane są w ostatnim pawilonie... 
Przez te lata działo się wiele, wiele wzruszeń, radości, wdzięczności ale i też złości - bo nie zawsze było fajnie, bywały sytuacje gdzie ręce opadały, na usta cisnęły się niecenzuralne słowa a w oczach szkliły się łzy. Przeżyliśmy naprawdę wiele.
W schronisku początkowo zatrudnionych było 8 osób + weterynarz, na dzień dzisiejszy w schronisku pracuje 5 osób - czterech opiekunów i 1 pracownik administracyjny. Od pierwszych dni istnienia schroniska oprócz mojej osoby, pracuje w nim Pan Wiesław, śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy osobami, które o schronisku wiedzą wszystko. Następnie do ekipy dołączył Pan Irek, a później Pan Jurek i Pan Ryszard. O zdrowie psów dba Pan Rafał i jego załoga. 
Ohhh można by tu pisać i pisać bo przez ten czas na prawdę wiele się działo, a to dzięki Wam, dzięki tym co reagują na krzywdę naszych braci mniejszych! 
Budująca jest myśl, że z roku na rok liczba osób, które nie przechodzą obojętnie wobec krzywdy zwierząt, które nie boją się reagować, które pomagają, które przychodzą i dają podopiecznym schroniska nowe domu, wzrasta. 
Dziękuje wszystkim za to, że są z nami!! Dziękuje wolontariuszom, którzy każdą wolną chwilę poświęcają naszym podopiecznym !! Każda nawet najmniejsza pomoc ma dla nas nieocenioną wartość ❣️

Zachęcam do wrzucania w komentarzach zdjęcia naszych byłych podopiecznych - no bo chyba są tu właściciele schroniskowych psiaków??

Zapraszam do obejrzenia filmu zmontowanego przez wolontariuszkęKlaudia Prabucka!! Filmik nagrany przez Klaudię, Patrycję i Paulinę Drogosz Myślę, że nie jednego wzruszy 😊

Pozdrawiam 🐾🐾🐾
Katarzyna Łach ❤️https://www.youtube.com/watch?v=GAOPPr4kUg4&feature=youtu.be

powrót