MIEJSKIE SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŻARACH
Get Adobe Flash player

Aktualności

Niecodzienny mieszkaniec schroniska:))

 

brzęczyk3W schronisku gościły już różne zwierzaki, jednak królika jeszcze nie było! Brzęczyszczykiewicz, bo tak nazywa się króliś, został znaleziony na przeciwko sklepu Aldi. Aktualnie znajduje się w schronisku i dochodzi do siebie.

Króliczek to młody, około 3-4 miesięczny samczyk. Wygląda na zdrowego, możliwe, że miał jakieś przejścia z psami, ponieważ jego sierść była wybrudzona jakby coś go przeturlało, aktualnie jest czysty i pachnący - jak każdy szanujący się króliś:))

 

Chłopak ma fajną urodę - jest biszkoptowy, ma dwie plamki za uszami i obwódkę wokół jednego oka (brązowe z błękitną plamą:)). 
Jego charakter też nie pozostawia nic do życzenia - chłopak jest spokojny, ale nie apatyczny, bardzo ciekawski, otwarty w stosunku do ludzi i przyjacielski. Oraz odważny. Nie przeraża go podnoszenie i branie na ręce, zachowuje się spokojnie. Jak się go puści po pomieszczeniu to rozgląda się ciekawie, ale nie próbuje uciekać przed ręką człowieka. Widać, że dochodzi do siebie powoli i najprawdopodobnie w przyszłości nieźle się rozkręci, bo ma dość żywy temperament.

Warto pamiętać, że króliki - tak jak i każde zwierzątka - to nie zabawki, i dokładnie przemyśleć decyzję o wzięciu do siebie uszaka:))
Brzęczyk  

powrót